Luottamusmiehet 1.1.-31.12.2018

Päätoimiset pääluottamusmiehet, neuvottelijat
 

HUS Apteekki, HUS Asvia, HUS Diagnostiikkakeskus, HUS Logistiikka, HUS Tietohallinto,
HUS Tilakeskus, HUS Työterveys, Yhtymähallinto

Pääluottamusmies (koordinoiva) Anne Siivonen, p. 050 427 0230 anne.siivonen@hus.fi  tai jyty.paaluottamusmies@hus.fi  Tynnyrintekijänkatu 1 C 5. krs, PL 782, 00029 HUS

Sairaanhoitoalueet (HYKS, Hyvinkää, Lohja, Porvoo, Länsi-Uusimaa)

Pääluottamusmies Airi Järvinen, p. 040 705 4018, airi.jarvinen@hus.fi  tai jyty.paaluottamusmies@hus.fi
Tynnyrintekijänkatu 1 C 5. krs, PL 782, 00029 HUS
 

Luottamusmiehet

HYKS SK-keskus, SiKo, Naiset ja lapset, ULS
Luottamusmies Anneli Keskinen
, p. 050 4287191, anneli.keskinen@hus.fi   

HUS Logistiikka
Luottamusmies Tarja Rättö
, p. 050 4270862, tarja.tratto@hus.fi 

HUS Asvia
Lohja, Raasepori, Porvoo, Hyvinkää, Kellokoski, Tikkurila, Kerava
Luottamusmies Minna Mattila
, p. 040 193 0856, minna.t.mattila@hus.fi

Tekstinkäsittelypalvelut
Luottamusmies Tarja Lindfors
, p. 040 190 5317, tarja.lindfors@hus.fi

Meilahden sairaala, Kolmiosairaala
Luottamusmies Minna Ström
, p. 040 190 8932,  minna.strom@hus.fi

Syöpätaudit ja Haartmanin sairaala
Luottamusmies Mirja Westenius, p. 050 4640236, mirja.westenius@hus.fi  

Laitoshuolto alue1
Luottamusmies Sari Puhakka
p. 050 564 4876, sari.puhakka@hus.fi  

Asiointipalvelut (ei puhelinpalveluja)
Luottamusmies Aila Julkunen
, p. 050 428 8007, aila.julkunen@hus.fi

Jorvin ja Espoon sairaalat
Luottamusmies Toni Ohvo
, p.040 671 7443 toni.ohvo@hus.fi

Kalasatama (puhelinpalvelut, talouspalvelut)
Luottamusmies Katja Manninen
, p. 040 487 2830  katja.manninen@hus.fi

Asvian luottamusmiesten vara
Varaluottamusmies Kirsi Käppi,
p. 050 341 1554, kirsi.kappi@hus.fi

 

HUS-Kiinteistöt Oy (AVAINTES)

Pääluottamusmies Rauno Tikkanen p. 050 4287728