Luottamusmiehet 1.1.2021-31.12.2024

Päätoimiset pääluottamusmiehet, neuvottelijat


(KVTES, TS, hinnoittelemattomat)
HUS Asvian Monipalvelualue 1, Osastonsihteeripalvelut, Henkilöstöpalvelut ja Talouspalvelut,
HUS Diagnostiikkakeskus, HUS Tietohallinto ja Yhtymähallinto

Pääluottamusmies (koordinoiva) Anne Siivonen, p. 050 427 0230  anne.siivonen@hus.fi  tai jyty.paaluottamusmies@hus.fi Tynnyrintekijänkatu 1 C 5. krs, PL 782, 00029 HUS
 

Sairaanhoitoalueet (HYKS, Hyvinkää, Lohja, Länsi-Uusimaa, Porvoo), HUS Apteekki,
HUS Asvian Monipalvelualueet 2-5 (laitoshuolto, potilas- ja henkilöstöruokailu), HUS Logistiikka,
HUS Tilakeskus ja HUS Työterveys

Pääluottamusmies Tuuli Urpela,  040 746 1238 tuuli.urpela@hus.fi  tai jyty.paaluottamusmies@hus.fi  Tynnyrintekijänkatu 1 C 5. krs, PL 782, 00029 HUS

Varapääluottamusmies (oto) Anneli Keskinen p. 050 4287191, anneli.keskinen@hus.fi
 

TVA valmisteluryhmät ja TVA koordinaatioryhmä, Yhteistoiminta (muu kuin edustuksellinen) ja
Määräaikaistarkastelut: Anne Siivonen, Tuuli Urpela ja Anneli Keskinen

 

Luottamusmiehet (muilta kuin alla mainituilta alueilta yhteys pääluottamusmiehiin)

 

HYKS Tornisairaala ja Kolmiosairaala
                                             Luottamusmies Anneli Keskinen, p. 050 4287191, anneli.keskinen@hus.fi   

 

HUS Logistiikka                  Luottamusmies Tarja Rättö, p. 050 4270862, tarja.ratto@hus.fi 

 

HUS Diagnostiikkakeskus, Luottamusmies Taija Huittinen, p. 050 4640236, taija.huttinen@hus.fi
HUSLAB-talo

 

HUS Asvia                           Tekstinkäsittelypalvelut (monipalvelualue 1)

                                              Luottamusmies Sari Hovinmaa, p. 040 630 3243, sari.hovinmaa@hus.fi

 

Arkistointi- ja aulapalvelut (monipalvelualue 1)

                                              Luottamusmies Aila Julkunen, p. 050 428 8007, aila.julkunen@hus.fi
 

Jorvin ja Espoon sairaalat

                                             Luottamusmies Toni Ohvo, p.040 671 7443 toni.ohvo@hus.fi

 

Osastonsihteeripalvelut: palvelusuunnittelijat

                                             Luottamusmies Tarja Lindfors, p. 040 190 5317, tarja.lindfors@hus.fi

 

Kalasatama: Puhelinpalvelut (monipalvelualue 1), Talouspalvelut

                                             Luottamusmies Katja Manninen, p. 040 487 2830  katja.manninen@hus.fi


Asvia: Sari Hovinmaan, Aila Julkusen, Tarja Lindforsin ja Toni Ohvon vara

                                             Varaluottamusmies Kirsi Käppi, p. 050 341 1554, kirsi.kappi@hus.fi

                     

Laitoshuolto: Psykiatriakeskus, Töölön sairaala, ULS, Naistenklinikka

                                            Luottamusmies Joona Kolehmainen p. 040 193 9450  joona.kolehmainen@hus.fi
 

Laitoshuolto: Torni- ja Kolmiosairaala, Syöpäklinikka, Haartman, Si-Ko

                                            Luottamusmies Pertti Kultanen p. 040 162 7211 pertti.kultanen@hus.fi

 

Laitoshuolto: Joona Kolehmaisen ja Pertti Kultasen vara

                                           Varaluottamusmies Jukka Tanninen  jukka.tanninen@hus.fi

 

**************

HUS Kiinteistöt Oy (AVAINTES)

Pääluottamusmies Rauno Tikkanen p. 050 4287728